Međunarodna konferencija o odrastu održava se u Zagrebu
16/02/2023

Nakon Haaga, Manchestera, Malmöa, Budimpešte, Leipziga, Venecije, Barcelone i Pariza, 9. Međunarodna konferencija o odrastu ove se godine održava u Zagrebu.

Međunarodna konferencija o odrastu koja će se u Zagrebu održati od 29. kolovoza do 2. rujna 2023. godine pruža priliku za raspravu o tome kako popraviti idealizirani neoliberalizam i kako izbjeći još jedno desetljeće iscrpljivanja resursa i ekološke devastacije. Teme će biti odrastanje, post-rast, radnici, klimatska pravda, ugljična neutralnost, štrajkovi u školama, pravedni prijelaz na zelenu energiju, a gosti dolaze na konferenciju dolaze s planovima, idejama i strategijama o tome kako izgraditi vjerodostojnu budućnost.

U organizaciji konferencije sudjeluje više zagrebačkih udruga i organizacija. Poznato je i tko su glavni govornici na konferenciji:

Karin Doolan je izvanredna profesorica na Odjelu za sociologiju Sveučilišta u Zadru. Magistrirala je i doktorirala sociologiju obrazovanja na Sveučilištu Cambridge. Nakon diplome magistra završila je program demokracije i javne politike na London School of Economics and Political Science, a nakon doktorata bila je gostujući znanstvenik na Institutu Harriman Sveučilišta Columbia.

Kohei Saito doktorirao je filozofiju na Sveučilištu Humboldt u Berlinu i radi kao izvanredni profesor filozofije na Sveučilištu u Tokiju. Njegova knjiga “Ekosocijalizam Karla Marxa: Kapital, priroda i nedovršena kritika političke ekonomije” iz 2017. godine nagrađena je Memorijalnom nagradom Isaac Deutscher 2018. godine, najprestižnijom akademskom nagradom za marksističke studije, čime je postao njen najmlađi dobitnik. Knjiga je objavljena na osam jezika.

Diana Ürge-Vorsatz doktorirala je na Sveučilištu u Kaliforniji, a radi kao profesorica na Odsjeku za znanosti o okolišu i politiku na Srednjoeuropskom sveučilištu. Ona je i potpredsjednica Radne skupine III (Ublažavanje) Međuvladinog panela za klimatske promjene (IPCC) te je potpredsjednica mađarskog Znanstvenog panela za klimatske promjene.

Roland Nkwain Ngam je doktor razvojnih studija te je veoma strastven oko tema klimatske pravde i revizije ekonomija u Africi. Istražuje kako bi izgledao odrast u Južnoafričkoj Republici i poziva na novi zeleni poljoprivredni plan. Voditelj je projekta za klimatsku pravdu u uredu Rosa Luxemburg Stiftung – Južna Afrika. Također upravlja web stranicom www.climatejusticecentral.org za četiri afrička regionalna ureda Zaklade Rosa Luxemburg.

Françoise Vergès je politička teoretičarka, feministica i dekolonijalna aktivistica. Njezin rad je transdisciplinaran, bavi se kreiranjem pristanka i neslaganja koristeći dekolonijalnu psihoanalizu, vizualne, zvučne i književne elemente te feminističke, postkolonijalne, antikolonijalne i radikalne teorije. Vergès je doktorirala političke znanosti na Kalifornijskom sveučilištu Berkeley. Predavala je na Sveučilištu Sussex, Goldsmiths, Kalifornijskom sveučilištu i Sveučilištu Brown.

Paul Stubbs je sociolog i istraživač – aktivist iz Liverpoola koji živi u Zagrebu od 1994. godine te radi kao viši znanstveni suradnik na Ekonomskom institutu u Zagrebu. Njegov rad usredotočen je na prevođenje politika, međunarodne aktere u socijalnoj politici i društvenom razvoju, nove zeleno-lijeve lokalne uprave, povijest jugoslavenskog socijalizma, socijalnu skrb i Pokret nesvrstanih.

Više informacija o konferenciji pronađite na poveznici: https://odrast.hr 

LIFE CET info dan, 1. 7. 2025.

LIFE CET info dan, 1. 7. 2025.

Nacionalna kontakt točka za Program LIFE organizira webinar pod nazivom: Program LIFE – Prijelaz na čistu energiju – CET INFO DAN, koji će se...

20 godina DOOR-a

Društvo za oblikovanje održivog razvoja je korisnik institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge. 

VIJESTI /

Vijesti

PROJEKTI /

Projekti

DOOR – Društvo za oblikovanje održivog razvoja
Slavka Batušića 7, 10 090 Zagreb
Tel: +385 (0) 1 4655 441

OIB: 19904220725

Hosting naše web stranice 100% se napaja električnom energijom iz obnovljivih izvora